lauantai 29. helmikuuta 2020

29.2.2020 Lahti Erikoisnäyttely / Pekingese Speciality

Tuomari / judge Tanya Ahlman-Stockmari, Suomi / Finland          ilm. 2p / 7u + 9n

ROP & VSP
Photo Mika Huttunen

ROP & VSP
Photo Miia Lehto

PENNUT / PUPPIES

Urokset Baby 5-7 kk / Males Baby 5-7 months

1. Crickethill's Åskar Ånnensoturi, om. Katja Hokkanen & Vili Romo
     1 KP, VSP-pentu     1 HP, BOS-puppy

Nartut Baby 5-7 kk / Bitches Baby 5-7 months

 2. Utopian Unique Star, om. Eleena Soinia & Heli Kekki, Helsinki
     1 KP, ROP-pentu     1 HP, BOB-puppy

ROP-pentu & VSP-pentu
Photo Miia Lehto

UROKSET / MALES

Nuorten luokka / Intermediate class

3. Utopian Humberto, om. Marita Raivio & Heli Kekki, Hämeenlinna
     EH 1     VG 1

Avoin luokka / Open class

4. Chilliwack's Be My Valentine, om. Marja Askola, Kankaanpää
     ERI 1, SA, PU 3, SERT -> FI MVA     EXC 1, CQ, BM 3, CAC -> FI CH

Valioluokka / Champion class

5. Kisci Dragon Kiss, om. Kristiina Kästämä, Helsinki
     ERI 2, SA, PU 4     EXC 2, CQ, BM 4
6. Moonwhisper's Magic Dynasty, om. Heli & Hilla Kekki, Sälinkää
     ERI 3, SA     EXC 3, CQ
7. Utopian Dynamite Roll, om. Nina Alopaeus & Heli Kekki, Helsinki
     ERI 4, SA     EXC 4, CQ
8. Utopian Remington Steele, om. Päivi & Jenni Tiikasalo, Helsinki
     ERI 1, SA, PU 2     EXC 1, CQ, BM 2

Valioluokka urokset
Photo Miia Lehto

Veteraaniluokka / Veteran class

9. Chilliwack's Bonbon Mickey, om. Miia Lehto, Vantaa
     ERI 1, SA, PU 1, VSP-VET, VSP     EXC 1, CQ, BM 1, BOS-veteran, BOS

Paras uros
Photo Mika Huttunen

NARTUT / BITCHES

Junioriluokka / Junior class

10. Small Furry's Better Beb-Bina, om. Arja Vesanto-Vuori, Kangasala
     POISSA     ABSENT
11. Weibelin Adalmiinan Helmi, om. Ilona Pöllänen & Sirpa Koikkalainen, Hyvinkää
     ERI 1, SA, PN 4, SERT, ROP-JUN     EXC 1, CQ, BB 4, CAC, BOB-junior

ROP-juniori, SERT narttu
Photo Miia Lehto

Nuorten luokka / Intermediate class

12. Utopian Honore De Gray, om. Heli Kekki, Sälinkää
     ERI 1, SA, VARA-SERT     EXC 1, CQ, RES-CAC

VARA-SERT narttu
Photo Miia Lehto

Valioluokka / Champion class

13. Eleena's Dream Dana De Lux, om. Karoliina Salo, Vantaa
     EH 3     VG 3
14. Kisci Red Passionada, om. Kristiina Kästämä, Helsinki
     POISSA     ABSENT
15. Lion Marmoset Piece Of Ice, om. Karoliina Salo, Vantaa
     ERI 1, SA, PN 1, ROP     EXC 1, CQ, BB 1, BOB
16. Utopian Be Jacqueline Lee, om. Gunilla Heinonen, Tammisaari
     ERI 2, SA, PN 3      EXC 2, CQ, BB 3
17. Utopian Halloween Pumpkin, om. Ulla Kivimäki, Vaasa
     POISSA     ABSENT

Valioluokka nartut
Photo Mika Huttunen

Veteraaniluokka / Veteran class

18. Utopian Jewel Of Winter, om. Gunilla Heinonen, Tammisaari
     ERI 1, SA, PN 2, ROP-VET     EXC 2, CQ, BB 2, BOB-veteran

Paras narttu
Photo Miia Lehto

ROP-veteraani & VSP-veteraani
Photo Mika Huttunen

Kasvattajaluokka / Breeders class

100 Utopian, om. Heli Kekki, Sälinkää
     1 KP, ROP-kasvattaja     1 HP, BOB-breeder

Paras kasvattaja
Photo Miia Lehto

Kotikoiraluokka / Best in Home

K1 Crickethill's Ååna Ånnentyttö, om. Kaija Ruuskanen, Mäntsälä
     Paras kotikoira 2     Best in Home 2
K2 Eleena's Dream Dear Diandra, om. Päivi Tiikasalo, Helsinki
     Paras kotikoira 1     Best in Home 1

Paras kotikoira
Photo Miia Lehto

Pariluokka / Brace competition

P1 Chilliwack's Bonbon Mickey & Lion Marmoset Piece Of Ice, om. Miia Lehto & Karoliina Salo
     Paras pari 3     Best brace 3
P2 Utopian Dynamite Roll & Utopian Unique Star, om. Nina Alopaeus, Eleena Soinia, Heli Kekki
     Paras pari 1     Best brace 1
P3 Utopian Remington Steele & Eleena's Dream Dear Diandra, om. Päivi & Jenni Tiikasalo, Helsinki
     Paras pari 4     Best brace 4
P4 Kisci Dragon Kiss & Kisci Red Passionada, om. Kristiina Kästämä, Helsinki
     Paras pari 2     Best brace 2

Paras pari
Photo Miia Lehto

Mies & Peke / Man & Pekingese

M1 Peppi & Riku Nordqvist
     Paras Mies & Peke 1     Best Man & Pekingese 1

Mies & Peke
Photo Miia Lehto

tiistai 18. helmikuuta 2020

16.2.2020 Tallinna, Viro KV

Tuomari / judge Pedro Ivo Santos Bispo, Portugali          ilm. 0u + 1n

Photo Suvi Pajanen
BOB

ROP, CACIB     BOB, CACIB
Zizhan Miron's Malvina, om. Nora Stockmari, Päivölä