keskiviikko 18. joulukuuta 2019

8.12.2019 Helsinki KV, Voittaja 2018

Tuomari / judge Irina Poletaeva, Suomi / Finland          ilm. 7u + 5n

Photo Team Kekki
BOB & BOS 

ROP, CACIB, V-19     BOB, CACIB, W-19
Ch Val's Tsvetov Partner, om. Jaana Ikäheimo, Kuopio
PU 2, VARA-CACIB     BM 2, RES-CACIB
Ch My&Ty Delighted By Kevin, om. Mia Ikäheimo & Miika Jauhiainen
JV-19     JW-19
Utopian Humberto, om. Marita Raivio & Heli Kekki, Hämeenlinna
ROP-VET, VV-19     BOB-Veteran, VW-19
Ch Chilliwack's Bonbon Mickey, om. Miia Lehto, Vantaa

Photo Team Kekki
Junior Winner 2019

VSP, SERT, JV-19, V-19     BOS, CAC, JW-19, W-19
Utopian Honore De Gray, om. Heli Kekki Helsinki
VSP-VET, VV-19     BOS-Veteran, VW-19
Ch Chilliwack's Belle D'Opium, om. Sirkka Eklund, Vantaa

Photo Eleena Soinia
BOB & BOS Veteran

ROP-kasvattaja, KP     BOB-breeder, HP
Kennel Utopian, om. Heli Kekke, Sälinkää

Photo Eleena Soinia 
BOB-breeder

7.12.2019 Helsinki NORD, Helsinki Winner 2019

Tuomari / judge Tony Allcock, Englanti / UK          ilm. 7u + 9n

Photo Team Kekki
BOB & BOS

ROP, NORD-SERT, HeV-19     BOB, NORD-CAC, HeW-19
Ch Kaimon Gerheil Axel Rose, om. Moonica Randmaa, Viro
PU 2, NORD VARA-SERT, ROP-VET, HeVV-19     BM 2, NORD RES-CAC, BOB-Veteran, HeVW-19
Ch Chilliwack's Bonbon Mickey, om. Miia Lehto, Vantaa
PU 3     BM 3
Ch Utopian Rolls With Dragons, om. Hilla & Heli Kekki, Sälinkää
PU 4, SERT, HeJV-19     BM 4, CAC, HeJW-19
Utopian Humberto, om. Marita Raivio & Heli Kekki, Hämeenlinna

Photo Team Kekki
Helsinki Junior Winner 2019

VSP, NORD-SERT, SERT, HeJV-19, HeV-19     BOS, NORD-CAC, CAC, HeJW-19, HeW-19
Utopian Honore De Gray, om. Heli Kekki, Sälinkää
PN 2, NORD VARA-SERT, VSP-VET, HeVV-19     BB 2, NORD RES-CAC, BOS-Veteran, HeVW-19
Ch Chilliwack's Belle D'Opium, om. Sirkka Eklund, Vantaa
PN 3     BB 3
Ch Eleena's Dream Dana De Lux, om. Karoliina Salo, Vantaa

ROP-kasvattaja, KP     BOB-breeder, HP
Kennel Utopian, om. Heli Kekke, Sälinkää

Photo Team Kekki
BOB-breeder

Photo Eleena Soinia
BOB & BOS Veteran

maanantai 11. marraskuuta 2019

10.11.2019 Jyväskylä KV

Tuomari / judge Kimmo Mustonen, Suomi / Finland          ilm. 4u + 6n

Photo Päivi Tiikasalo

ROP, CACIB     BOB, CACIB
Ch My&Ty Delighted By Kevin, om. Mia Ikäheimo & Miika Jauhiainen
PU 2, VARA-CACIB     BM 2, RES-CACIB
Ch Utopian Remington Steele, om. Päivi & Jenni Tiikasalo, Helsinki

VSP, CACIB     BOS, CACIB
Ch Lion Marmoset Piece Of Ice, om. Karoliina Salo, Vantaa
PN 2, SERT     BB 2, CAC
Zizhan Miron's Malvina, om. Nora Stockmari, Päivölä
PN 3, VARA-SERT     BB 3, RES-CAC
Artemida, om. Irina Kotova, Venäjä
PN 4, VARA-CACIB     BB 4, RES-CACIB
Crickethill's Wandering Solar Ship, om. Jaana Ikäheimo & Anita Krook-Kangaspunta, Kuopio

9.11.2019 Jyväskylä NORD

Tuomari / judge Svante Frisk, Ruotsi / Sweden          ilm. 1u + 2n

Photo Suvi Pajanen

ROP, SERT, NORD-SERT     BOB, CAC, NORD-CAC
Zizhan Miron's Malvina, om. Nora Stockmari, Päivölä
PN 2, VARA-SERT, NORD VARA-SERT     BB 2, RES-CAC, NORD RES-CAC
Crickethill's Wandering Solar Ship, om. Jaana Ikäheimo & Anita Krook-Kangaspunta, Kuopio

27.10.2019 Lahti Pentunäyttely

Tuomari / judge Jarmo Hilpinen, Suomi / Finland          ilm. 0u + 1n

Photo Kari Vuori

PPEN 1, KP, ROP-pentu    BOB-puppy, HP
Small Furry's Better Beb-Bina, om. Arja Vesanto-Vuori, Kangasala

maanantai 7. lokakuuta 2019

6.10.2019 Tuulos RN

Tuomari / judge Linda Jürgens, Viro / Estonia          ilm. 2u + 4n

Photo Karoliina Salo

VSP     BOS
Ch Utopian Remington Steele, om. Päivi & Jenni Tiikasalo, Helsinki

ROP, SERT     BOB, CAC
Zizhan Miron's Malvina, om. Nora Stockmari, Päivölä
PN 2, VARA-SERT     BB 2, RES-CAC
Utopian Huguetta De Black, om. Terhi Kaipainen & Heli Kekki, Mäntsälä
PN 3     BB 3
Ch Lion Marmoset Piece Of Ice, om. Karoliina Salo, Vantaa

5.10.2019 Tuulos RN

Tuomari / judge Anne Klaas, Viro / Estonia          ilm. 2u + 3n

Photo Markku Laajala

ROP, SERT     BOB, CAC
Chilliwack's Be My Valentine, om. Marja Askola, Kankaanpää
PU 2, VARA-SERT     BM 2, RES-CAC
Utopian Humberto, om. Marita Raivio & Heli Kekki, Hämeenlinna

VSP, SERT     BOS, CAC
Zizhan Miron's Malvina, om. Nora Stockmari, Päivölä
PN 2, VARA-SERT     BB 2, RES-CAC
Chilliwack's Daisy Dream, om. Aila Forsten, Pori